15 Mart 2017 Çarşamba

Uluslararası 2. El-Cezeri İnovasyon Günleri Etkinliği duyurusu

Bu yıl 2.si düzenlenecek olan Uluslararası 2. El-Cezeri İnovasyon Günleri Etkinliği, 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 9-17 arasında gerçekleştirilecektir. Etkinliğin web sayfasına http://uci.siirt.edu.tr/  erişebilirsiniz. Etkinlik temel olarak 2 ana gruptan meydana gelmektedir. Sabah 9-12 arasında yenilikçi fikirlerin yarıştığı ve sergilendiği serbest kategori ve öğleden sonra 13-15 arası gerçekleştirilecek çizgi izleme yarışması. Serbest kategoride bu sene dört ana tema belirlenmiştir. Bunlar:


  • Gömülü Sistemler ve Robotik : Gömülü sistemler, arduino veya pic tabanlı projeler, drone, robot kolları, otomatik sistemler, insansı robotlar ve diğerleri.
  • Yapay Zekâ Uygulamaları : Makine öğrenmesi, bilgisayarla görü, sayısal sinyal ve görüntü işleme, kural tabanlı algoritmalar, uzman sistemler, bulanık mantık, veri madenciliği vb. uygulamalar.
  • Mobil Uygulamalar ve Oyun Teknolojisi : Android tabanlı dijitial oyunlar ve uygulamalar, masaüstü dijital oyunlar, OpenGL, DirectX, Unity ve Unreal Engine oyun motorları ile hazırlanmış oyunlar ve simülasyonlar, Processing ile hazırlanmış animasyon ve simülasyonlar ve diğerleri.
  • Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik Uygulamaları : Masaüstü ve mobil platformlarda çalışabilen sanal ve arttırılmış gerçeklik uygulamaları.

  • UCİ etkinliğine kaydını yapmış projeler, organizasyon kurulunca ön elemeden geçirildikten sonra birinci aşamayı geçmiş projeler, proje değerlendirme kurulu tarafından yenilikçilik, yapılabilirlik (zorluk ve karmaşıklık derecesi), katma değer ve yaygın etki ölçütleri bazında incelenerek her kategoride dereceye giren ilk üç yarışmacı belirlenerek danışman hocaları ile birlikte başarı belgesi ile ödüllendirilecektir. UCI etkinliği aynı gün düzenlenecek ödül töreni ve kapanış konuşması ile sonlandırılacaktır. Yarışmaya şehir dışından katılacak yarışmacıların önceden Siirt Üniversitesi konuk evinden yerlerini ayırmış olmaları gerekmektedir. 

    Projeler için yapılacak posterler 134 cm genişliğinde 82 cm yüksekliğinde olmalıdır. Posterde projenin katıldığı üniversite, bölüm, şehir ve ülke isimleri açıkça belirtilmelidir. Üniversite ve varsa bölüm logoları kolayca görünür olacak bir biçimde postere eklenmelidir. Proje adı ve gerekli gördüğünüz alt başlıklar projenizi katılımcılara tanıtmada faydalı olacağını düşündüğünüz fotoğraf, grafik ve tablolar postere uygun fontlarda ve büyüklüklerde eklenmelidir. Proje ekibi ve kaynakça posterde belirtilmiş olması gerekir. Bunların dışında projede emeği geçmiş danışman hocalarınızın isimleri de postere eklenebilir. Aşağıda powerpoint ile hazırlanmış örnek bir poster görünmektedir. Posteri indirip kendi projeniz için uyarlayabilirsiniz. 


  • Hiç yorum yok:

    Yorum Gönder